22.05.2014

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej

Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o. zaprasza na 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, który odbędzie się w dniach 22-25 maja 2014 w Bielsku-Białej. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważne wydarzenie kulturalne w naszym mieście.

W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć 24 spektakle z 15 teatrów z 12 krajów. W Bielsku-Białej gościć będą zespoły z Portugalii, Holandii, Włoch, Czech, Niemiec, Izraela, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Indonezji i oczywiście Polski. Wśród prezentowanych spektakli znajdą się te adresowane dla najmłodszych jak i te dla starszej publiczności; będą przedstawienia składające się z samych obrazów i dźwięków i te oparte na tekstach literackich; będą widowiska kameralne, na małych scenach obu bielskich teatrów jak i inscenizacja plenerowa; tradycyjna forma zostanie zderzona z technikami nowoczesnymi, a spektakle polskie zostaną zaprezentowane obok tych zagranicznych.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej łączy wiele bielskich instytucji kultury – Banialuka organizuje festiwalowe wydarzenia w Teatrze Polskim, Galerii Bielskiej BWA i Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. W ciekawym i różnorodnym programie znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy teatru, ale także ci, którzy do teatru na co dzień nie chodzą.

Zapraszamy!


Wróć