04.08.2014

Zapraszamy na Święto Miodu

W sobotę 9 sierpnia 2014 roku od godziny 10.00 zapraszamy na Święto Miodu oraz Dni Powiatu Żywieckiego do Amfiteatru pod Grojcem w Żywcu. Przez cały dzień odbędą się prezentacje Kół Pszczelarskich, konkursy, pokazy, których organizatorami są Beskidzki Związek Pszczelarzy „Bartnik” oraz Koło Pszczelarzy Ziemi Żywieckiej.

Spółka Bielmar wspiera tę inicjatywę, ponieważ łączy się ona z promocją potraw i produktów opartych na miodzie. Działanie służy między innymi ratowaniu pszczół, które są niezwykle ważnym ogniwem w całym ekosystemie, a dla upraw rzepaku – naszego podstawowego surowca – mają kapitalne znaczenie.

Należy dodać, że jesteśmy zaangażowani we wzrost świadomości społeczeństwa na temat roli pszczół jako członkowie Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju i akcji Pokochaj Olej Rzepakowy.

Podsumowując, pszczoły dają miód a jednocześnie wpływają na ilość i jakość rzepaku. Z niego powstaje olej Beskidzki czy znane od lat margaryna Śniadaniowa Klasyczna czy margaryna Palma, a nawet Marynata do mięs. Stąd już tylko krok do wspaniałych potraw, wypieków i niezapomnianych spotkań na świeżym powietrzu, blisko natury.

Zapraszamy!


Wróć